Co nám to ten Bitcoin staví?

V předešlých dnech jsme si mohli všimnout, že BTC USD staví velice často opravdu podobný vzorec. Určitě se nejedná o přirozený vývoj, to je jasné, nicméně z nějakého důvodu se to opakuje dokola a dokola a zde můžete vidět fáze:

 1. Velký skok nahoru (může být i varianta, kdy začíná skok směrem dolů, pak by vš samozřejmě bylo obráceně)
 2. Delší doba bez velkého volume obchodů, která se vyvíjí (v obravdu malých obchodech) asi takto:
  1. dolů
  2. nahoru
  3. dolů
  4. nahoru
 3. Velký skok dolů k počátku svíce, která šla nahoru.

Vytvoří se tím vzorec jakési “koruny”, který může být samozřejmě jak směrem nahoru, tak směrem dolů. Zde to můžete vidět přímo na grafu:

Nikdo moc neví proč se takovéto pohyby dějí, ale zkusím si zaspekulovat:

 1. Velryba nakoupí, zároveň s sebou strhne i stoplossy traderů, takže cena vyletí výš, než za jakou to nakoupila
 2. profi tradeří čekají, co se bude dít (protože chápou, že toto není úplně standartní pohyb a musí si počkat co se stane dál), ostatní si tak nějak obchodují podle svých pocitů – proto snížené volume proti normálnímu stavu
 3. Velryba prodá s několika % ziskem, opět strhne SL traderů, kteří spekulují na růst.

Nic moc víc bych v tom nehledal, opravdu bych očekával, že si to jeden větší investor zkusil, zjistil, že to funguje a praktikuje to pořád dál, aby si nahnal nějaká %.

Dobře, zatím nic až tak zajímavého, že? Zajímavé ale je, když z 1H grafu přeskočíme na 1D graf. Vidíme, že se rýsuje OPĚT NAPROSTO STEJNÝ VZOREC!

Opět si to můžete dát do souvislosti s mými předchozími analýzami, kde jsem nezávisle na tomto vzorci předpokládal retest 8300-8400 (dnes je high 8296) a následný pád. Pokud by se tento vzorec prolomil, očekávám pád minimálně k 7000 USD a poté uvidíme.

Neříkám, že je to 100%, v původní analýze jsem počítal s prostorem k růstu až k 9000 USD, nicméně tento nový vzorec tomu dává jiný rozměr.  Osobně si přitahuju SL na altcoinech, na Bitcoin stále čekám ve fiatu, jak jsem zmiňoval dříve. To stejné můžu doporučit i Vám, ale samozřejmě se rozhodněte dle vlastního uvážení.

Pozor, tento vzorec přestává být platný pokud cena překročí 8500 USD (ale dokud neuzavře nad 9200, tak jsme stále v downtrendu)!!

Pokud se Vám článek líbil, tak ho prosím sdílejte a také nás nezapomeňte sledovat na facebooku a telegramu, ať Vám nic neunikne!

Napsat komentář