TA 16.4.: Historie nám má co říct!

Bitcoin se nám za včerejšek vyhoupl krásně nahoru, téměř až k rezistenci na 8500 USD, o které jsme psali ve včerejší analýze, ale během noci se celkem dle očekávání vývoj obrátil a zamířili jsme si to dolů na suport 8000 USD. Ale co čekat nyní? 

Jsem velkým zastáncem opakujících se vzorců v grafu. Vůbec nemluvím o takových obecných vzorcích jako hlava a ramena, to vůbec. Dle mé zkušenosti se každý produkt, ať už je to kryptoměna, komodita, nebo třeba akcie, hýbe ve svých vlastních vzorcích. A průběh je (v rámci tohoto produktu) v 90% vždy stejný.

Například u Bitcoinu je v poslední době hodně zmiňovaná podobnost dnešní korekce s tou v roce 2014. Je zvláštní, že 4 roky zpátky za úplně jiné ceny Bitcoinu, jiného povědomí lidí o kryptoměnách a v úplně jiných podmínkách se cena chovala skoro stejně. Podívat se na toto srovnání můžete například zde.

 

 

Pokud se tedy cena Bitcoinu řídí stále podle stejných vzorců jako 4 roky nazpět, pak pokud najdeme stejný vzorec v rozmezí jednoho měsíce, kdy podmínky trhu se neměly čas změnit, tak je prakticky jisté, že se bude vývoj ceny bude opět stejný, že? A přesně něco takového jsem pro Vás dnes našel! 

Pojďme se tedy podívat na dva obrázky, ten velvo zachycuje vývoj ceny dnes, vpravo je vývoj ceny asi před měsícem. Všimněme si, že mají naprosto totožný vývoj. 1. skok ceny o 1000 USD, 2. pohyb v trojúhelníku (uptrend s rezistencí zeshora), 3. průraz trojúhelníku velkou svící nahoru, 4. chvíli pohyb do strany, 5. prudký pohyb dolů.

Nicméně zde máme jednu výhodu:Ttím, že druhý obrázek pochází z poloviny března, známe i další vývoj! 

Ano, není to zrovna nic optimistického, ale tak to je. V případě březnového vývoje to vypadalo tak, že pohyb dolů se zarazil prakticky na stejné úrovni, jako kde zavírala první velká svíce, potom následoval odraz nahoru, téměř k předchozímu vrcholku s následným dlouhým downtrendem až na cenu 6450 USD, tedy korekce asi o 30%! Na tuto podobnost jsem upozorňoval již před několika dny, kdy nám na denním grafu poprvé vznikla doji svíce.

Samozřejmě nemůžeme říct na 100%, že historie se odehraje přesně tímto způsobem, ale je to v tuto chvíli velmi pravděpodobné. Pokud se tak stane, tak očekávám následující vývoj: Cena se zarazí o support 7800 USD, odrazí se až na 8400 USD, kde ji zastaví silná rezistence a poté půjdeme do downtrendu až na hodnotu cca 5800-5700 USD. Čísla berte prosím orientačně, samozřejmě nemusí sedět každé procento, ale hlavní myšlenka dnešní analýzy zní: ještě s tím Bitcoinem tolik neblázněte, dost možná se ještě podíváme dolů!

Samozřejmě se ještě můžeme podívat o trošku výše a tato analýza platí, pokud nepřekročíme rezistenci 9100 USD. Pokud se tak stane, tak jsme oficiálně v uptrendu a já budu hledat místo, kde nakoupit. Do té doby výrazně doporučuji zůstat ve fiatu 🙂

Určitě nás nezapomeňte sledovat na facebooku a telegramu, ať Vám nic neunikne!

 

 

Napsat komentář