TA 30.4.: Bitcoin, EOS, Monero

Bitcoin

Bitcoin se momentálně stále nachází v uptrendu, pokud se na něj díváme ve střednědobého pohledu několika týdnů (trendové čáry vyznačeny červeně). V tuto chvíli se nacházíme na samém dně tradingového kanálu a můžou samozřejmě nastat 2 scénáře:

  1. Odraz nahoru
  2. Průraz dolů

Samozřejmě se to dá říci v každé situaci, nicméně dnes je extrémně důležité to, co trh udělá, protože to může znamenat otočku trendu.

Zatím trh vypadá poměrně stabilně a silně a není žádný silný důvod, proč bychom měli zamířit dolů. Jediné, co můžete vidět na obrázku, je bílá, krátkodobá trendline dolů, která tedy tvoří trojúhelník s červenou trendovkou. To je momentálně nejbližší překážka toho, abychom se pohli směrem nahoru.

Pokud bychom prorazili směrem dolů, je třeba si dávat pozor na úroveň 8700 USD, kterou jsem již několikrát označovat za klíčový support a stále jím zůstává.

Nicméně pokud bydeme pokračovat ve stejném směru jako doposud, je pro nás velmi důležité přkonání rezistence 9750 USD. Pokud tu trh selže, vytvoří se dvojitý vrchol a začnou větší prodeje. Pokud rezistenci překonáme, tak se podíváme až na rezistenční úroveň trendu, tedy asi 10 -10,5 tis USD. K tomu ale budeme opravdu potřebovat zdravý růst ceny bez manipulativních velkých skoků.

EOS

EOS nám v posledních dnech ukázal nádhernou příležitost jak zněkolikanásobit svůj kapitál. Je to jeden z prvních coinů. který po korekci udělal své ATH, tentokrát téměř na 23 USD. Dnes už vidíme červená čísla a pohybujeme se kolem 18 USD.

Ikdyž to všechny ty, kteří naskakovali někde nahoře bude bolet, musím říct, že vidím návrat EOSu někam k úrovním 14-15 USD.

V této chvíli je jedinou berličkou pozměněná původní trendline (krátkodobá), která je opět vykreslená bíle. Cena by se od ní teoreticky odrazit mohla, pokud sentiment stále zůstává tak euforický, ale osobně tomu nevěřím a očekávám pohyb vyznačený šipkami

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

Monero

Monero je v grafu o něco dál, než EOS. Také ukázalo krásný růst až na rezistenci 300 USD (téměř 100%), nicméně od té doby vidíme poměrně drsný pád – právě kvůli tomu, že se vrací k původní trendlině. Nicméně v této chvíli je potřeba zbystřit, protože můžeme opět dostat buď průraz dolů, nebo silný odraz nahoru. Vše záleží na náladě trhu a dostaneme výsledek prakticky totožný s tím, co udělá Bitcoin. Opět, nevidím žádný důvod, proč by měl nastat průraz dolů, mohla by to být tedy opravdu skvělá nákupní zóna.

 

 

Celkový výhled

Pokud se podíváme na ukazatele na BTC, tak celková nálada je spíše pozitivní, nicméně na 1h timeframu ukazují již jak klouzavé průměry, tak oscilátory směrem dolů, na 4h úseku je celková nálada pozitivní, nicméně to tvoří klouzavé průměry, které jsou o něco opožděnější, než oscilátory, které již přechází do neutrální úrovně. Je třeba brát tyto ukazatele s rezervou, nicméně je to dobré varování.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

 

Napsat komentář