Bitcoin, ETH, XRP, BCH – 10.5.2018

Bitcoin

Bitcoin po své korekci k 9000 USD zažívá opět vzestup nahoru a velká část traderů očekává pokračování v uptrendu. Já osobně tento postoj nezastávám, pojďme se podívat na to proč:

  1. Díky tomu, že Bitcoin nedokázal překonat hranici 10k se vytvořil vzorec tzv falling wedge, což je silný signál pro medvědí trh. Během korekce posledních dní Bitcoin prošel supportní úrovní trendu a momentální rally nahoru je ve skutečnosti pullbackem k retestování této trendové čáry. Nic víc bych v tom zatím nehledal
  2. Na grafu je vyznačená modrá trendová čára, která je již několik měsíců velkou rezistenční úrovní Bitcoinu. Je možné, že ji v dalších dnech ještě jednou cena otestuje (tzn stále je  možný růst na 9600 USD).
  3. Asi nejzásadnějším argumentem jsou zde momentální objemy. jak vidíme, tak během skoku ceny z 9000 na 9400 jsou opravdu malé, nejde zde tedy o budování long pozic v rámci “nakoupení dipu”, ale spíš byla cena přeproodaná a nebylo zde dostatek shortařů.

Stále tedy očekávám pohyb dolů minimálně k supportu 8700 USD, což je klíčová úroveň a ikdyž si myslím, že půjdeme ještě níž, je toto tak silná supportní úroveň, že je to opravdu spíš spekulace.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

Ethereum

Oproti Bitcoinu zde vidíme silný graf, pravděpodobně je to způsobeno fundamenty jako aktualizace Casper + vyřešení otázky “regulace” Etherea, ale tato kryptoměna se nám nachází v silném a zdravém uptrendu.

Pokud ale trh půjde dolů. což momentálně očekávám, nevyhne se to ani Ethereu. Když se podíváme na objemy, je zde také patrné budování větších short pozic a opravdu málo nakupujících. Očekávám zde pokles minimálně k úrovni 650 USD.

Stejně jako u Bitcoinu jsou zde objemy v této chvíli směšně malé a až se stane nějaký pohyb, bude opět většího rázu.

Ripple

Bohužel Ripple už nezvládl udělat nový vrchol (v době kdy BTC šel na 10k), a tak se pohybujeme v oficiálním (lehkém) downtrendu. Vypadá to, že jsme v impulzivní vlně 3 a podle mého názoru nyní nastane průraz supportní úrovně trendu s targetem někde kolem 0,7 – 0,65 USD.

Bitcoin Cash

Graf BCH vypadá hodně podobně jako u Bitcoinu – zde se opět pohybujeme v rising wedge patternu a dostali jsme průraz supportní úrovně. Naopak od Bitcoinu ale měl BCH sílu na to, aby se odrazil zpět do tohoto vzorce až na momentálních 1650 USD. Podle mého názoru je nyní BCH tažen fundamenty, konkrétně blížícím se datem forku (15.5.) s navýšením kapacity bloku na 32 MB.  O forku ale víme již delší dobu a podle mě je tato událost v ceně BCH již započítána. Po samotném forku tedy nečekám žádný zázračný růst, ale spíš zklamání z toho, že nikdo nenakupuje (protože ale již všichni v long pozicích jsou, nemá kdo nakupovat).

Kromě rising wedge zde vidíme celkem jasně patrných 5 Elliotových vln, očekávám tedy klasickou ABC korekci k původní trendové čáře, což zde vychází na cca 1250 USD.

Nechcete přijít o další čerstvé novinky? Sledujte nás na facebooku, nebo telegramu!

 

Napsat komentář